AK Parti Bursa İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı telefonla katıldı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50’nci İl Danışma Meclisi Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Köse’nin katılımıyla Merinos AKKM’de gerçekleşti. Toplantıya Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon bağlantısıyla katıldı.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50. İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve teşkilat üyelerinin yoğun katılımıyla Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu ve sık sık slogan seslerinin yükseldiği toplantıda coşku ve heyecan hiç dinmedi. Salona sığmayan Partililer toplantıyı dışarıya konulan led ekranlardan izledi. Programın açılış konuşmasını İl Başkanı Ayhan Salman yaptı. İl Başkanı Ayhan Salman konuşmasına İl Danışma Meclisi Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılmasıyla teşkilatın her kademesiyle ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşadıklarını kaydederek başladı. AK Parti’nin kardeşliğin, vefanın ve dayanışmanın partisi olduğunu kaydeden İl Başkanı Ayhan Salman, “AK Parti, kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla, 82 milyonun partisidir. Bunun nedeni de bizim anlayışımızda; Şahıslar gelir geçer ama dava bakidir. AK Parti için siyaset budur. Böyle kalmaya da devam edecektir. Partimizde görev alan tüm teşkilat mensuplarımız için önce ‘Milletim’ sonra partim en sonra da ‘ben’ gelir. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Rütbeler, makamlar ve payeler gelip geçer. Esas olan Milletin gözündeki yerimiz ve Allah’ın nezdindeki makam ve rütbemizdir” dedi.

AYHAN SALMAN – AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI

“Davamıza Sahip Çıktık”

31 Mart Yerel Seçimlerinde Bursa teşkilatlarının çok çalıştığını söyleyen İl Başkanı Ayhan Salman, “Yüreği heyecan, coşku ve inançla dolu AK Parti Bursa teşkilatları olarak; kadınlarımızla, gençlerimizle, meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımızla, önceki dönem görev almış tüm teşkilat mensuplarımızla, Milletvekillerimiz ve Bakanlarımızla davamıza sahip çıkmak adına bugüne kadar tüm seçimlerde olduğu gibi; 31 Mart Yerel seçimlerinde de durmadan, dinlenmeden çalışıp, çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadık ve bunun sonunda da Allah’a hamd olsun ki; Bursa’mızda AK Parti bayrağını dalgalandırmaya devam ettik. Bize bu gururu yaşattığınız için siz teşkilat mensuplarımıza ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla katıldı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı 50’nci İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, kürsüye çıktığı sırada salonda bulunanlara sürpriz yaparak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Telefon bağlantısıyla Bursalıları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı salon büyük bir coşkuyla selamladı. Salonu hınca hınç dolduran Bursalılara seslenen Erdoğan; “Bursa en önemli şehirlerimizden bir tanesi ve Türkiye’nin özellikle de sanayi konusunda en büyük ilimizden bir tanesi. Dolayısıyla da Bursa’dan çıkacak ses, Türkiye’miz için çok büyük önem arz ediyor. 2023 hedeflerimiz için Bursa’nın şu anda bulunduğu yerden çok daha büyük yer tırmanması en büyük beklentimiz. Malum artık kongreler dönemine giriyoruz. İlçe kongrelerini, il kongrelerini yapacağız. Ardından da büyük kongremize hazırlanıyoruz. Dolayısıyla da şu an da il danışma meclislerimiz adeta bu kongrelerimizin birer küçük provası durumundadır. Şu anda sizin da hınca hınç bu salonu doldurmuş olmanız bu konuda heyecanınızın en büyük taahhüttü. Artık bizim sizden tek beklentimiz şu, sağdan soldan değişik yönlerden aramıza sızmak, aramıza girmek suretiyle bölme gayreti içerisine girmek isteyenlere en ufak bir fırsat vermememiz gerekiyor. Yapacağımız tek şey var. Her zaman söyleyeceğimiz gibi. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız ve bizi bölmek, parçalamak isteyenlere de en küçük bir fırsatı vermeyeceğiz. Bursa olarak bu konuda hazır olduğunuza inanıyorum.  En ufak bir sıkıntımızın olmadığını biliyorum. Onun için de tüm teşkilatımız mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşmak suretiyle inşallah 2023’e kongrelerle birlikte çok daha güçlü bir şekilde hazırlanacağımıza inanıyorum. Sizleri bu duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu, geleceğimiz aydınlık olsun” dedi.

ERKAN KANDEMİR – AK PATYİ GN. BŞK. YRF. & TEŞKİLAT BAŞKANI

Herkesin Gönlündeki Büyük Sevda

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından salondan alkış yağmuru yükselirken, sloganlar atıldı. Ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, “Cumhurbaşkanımızdan talimatımızı aldık. Sadece bir kaç hususu hatırlatmayı ve paylaşmayı ben de arzu ediyorum. AK Parti siyasi hareketi dünyada yeni bir çağrının, yeni bir dilin inşası adına çok önemli bir adım attı. İnsana bakarken insanı sadece siyasetin merkezine koyup insan üzerinden siyaset yapmak değil, insanı alemin özü olarak görmek bizim siyasetimizin farkı. Hakkın hakikatin yanında durmak, hakkın hakikatin mücadelesini vermek ve bunu yaparken sadece kendine benzeyenleri değil, dinine, diline, ırkına, mezhebine, aidiyetine bakmadan kimseyi öteki kılmadan ‘Yaradılanı severiz yaradandan ötürü’ diyerek herkesi kucaklayan, herkese yer açan, herkese gönlündeki büyük sevdayla eşit muamele etmenin sözünü veren bir siyasi harekettir AK Parti siyasi hareketi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.