AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Mahalle Başkanları İstişare Toplantında Buluştu

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Lütfiye Selva Çam’ın katılımıyla, AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Mahalle Başkanları İstişare Toplantısı Merinos AKKM’de gerçekleşti.AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın katılımıyla, AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Mahalle Başkanları İstişare Toplantısı İlçe Başkanları ve Mahalle Başkanlarının da bulunduğu genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Seda Gören Bölük ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Gerçek Tekin de katıldı.  AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Mahalle Başkanları İstişare Toplantısında Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Seda Gören Bölük ve AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu’ndan oluşan bir divan kuruldu. Oluşturulan divan soruları cevaplandırarak, sorunları ve önerileri genel merkeze ulaştırmak için kayıt altına aldı.

LÜTFİYE SELVA ÇAM – AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI

Kadın Kolları Olarak Liderimizin Yanındayız

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Kadın Kollarının AK Parti’nin kuruluşundan itibaren önemli roller üstlendiğini kaydederek, “18 yıllık hikâyenin en önemli aktörlerinden biriyiz. Kadın Kolları olarak liderimizin yanındayız. Elimizden geldiğince her noktaya ulaşmaya çalışıyoruz. AK Parti ülkemizin teminatı. Cumhurbaşkanımız, kadınları siyasete ve sosyal hayatın içine kazandırmaya çalışan bir zihniyetle hareket etti. Bizler kadın kolları olarak, her zaman mahalle mahalle gezen, iyi günde kötü günde insanımızın yanında olan gönüldaşlarız. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ medeniyetinin temsilcileri olarak, ecdadımızdan aldığımız bu terbiyeyle kapı kapı ziyaretlerimize devam ediyoruz” dedi.

En Nitelikli Görev Parti Üyesi Olmak

“Bizler Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız” diyen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lüftiye Selva Çam, partide en nitelikli görevin parti üyesi olmak olduğunun altını çizerek, “AK Parti Bursa İl Başkanlığı sizin eviniz. AK Parti Genel Merkezi sizin eviniz. O eve istediğiniz zaman girebilirsiniz. Bu kutlu yolun yolcularıyız. Kongrelerimizi hem ilçelerimizde hem de ilimizde büyük bir coşkuyla yapacağız. Biz Haticelerimizi arıyoruz dedik. Birlikte arayacağız bunları. Biz birlik oldukça, çok daha başarılı olacağız. Durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, Hak bildiğimiz yolda çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın özen göstermesi bizim üzerimizdeki sorumluluklarımızı daha da arttırıyor. Bizler davaya inanan, bizler bayrak yarışına inanan bizler çalışarak bir başka arkadaşımıza devir yapmayı bilenleriz. Partimizdeki en nitelikli görev üye olmaktır” dedi.

GÜLTEN KAPICIOĞLU – AK PARTİ BURSA İL KADIN KOLLARI BAŞKANI

Kutlu Davanın Kadın Bekçileri
Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda kadınlara seslenen AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu,  “Bizler de bu ülkeye, bu şehre sevdalı, bu kutlu davanın kadın bekçileri olan AK Parti Kadın Kolları Teşkilatlarıyız. Bizler, dünyadaki haksızlıklar üzerine kurulmuş hâkim düzenin değiştiği, muhtemelen tarih sayfalarında yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilecek bir zamana ve olaylara tanıklık eden, hak değerler uğruna dünyaya gerektiğinde meydan okuyan bir liderin yanında ve arkasında durarak; inşallah bizden sonrakilere ‘Bizim de çorbada bir tuzumuz oldu.’ diyebilmenin haklı gururuna erişecek olan AK Kadınlarız” dedi.  Salondaki kadınlara siyasette olan katkıları, dik duruşları için teşekkür eden Kapıcıoğlu, “Bu salondaki bütün arkadaşlarım gibi 81 ildeki tüm AK Parti Kadın Kolları teşkilatlarındaki kadınlara ‘Diklenmeden dik durma’ telkinini vererek, daha nitelikli ve kaliteli siyaset yapmamıza öncü ve örnek olarak, siyasetteki kadın sayısını arttırmak için ‘Ben’ değil ‘Biz’ gerçeği ile siyaset yapmanın doğruluğunu, verdiğiniz mücadele ile bizlere hep hatırlatarak; Kadın Kolları Teşkilatlarını, liderlik tarzınız, verdiğiniz görevler ve bizden beklentilerinizle daha nitelikli, bölgesinde daha sözü dinlenir ve içindeki amatör ruhu ve heyecanı kaybetmeden daha profesyonel ve ayakları daha güçlü yere basan kadınlara dönüştürdüğünüz için ve bütün bunları bizlere en çok örnek olan özelliklerinizle zerafetiniz, doğruluğunuz, hoşgörünüz, disiplininiz, adaletiniz, dik duruşunuz ve bir anne gibi sevip kucaklayarak yaptığınız için tüm Bursa Kadın Kolları Teşkilatları ve şahsım adına size teşekkür ediyor, gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Lütfiye Selva Çam toplantısı sonrası AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.