AYAKKABI SEKTÖRÜ, BURSA FUARINDAN MEMNUN AYRILDI

Network Fuarcılık tarafından düzenlenen BURSAF 4. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Bursa Ayakkabıcılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bursa Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen fuarda, ayakkabı imal eden firmalar, yurtiçi ve yurtdışından gelen alıcı firmalar ile buluştu.

BURSAF’tan hem yurtiçi ticarete hem de ihracata katkı

Fuarın ardından değerlendirmelerde bulunan Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, dördüncüsünü gerçekleştirdikleri fuarın geleneksel hale gelmeye başladığını ve sektörden destek görerek gelişip büyüdüğünü ifade etti.

Fuarın hem yurtiçi ticarete, hem de ihracata katkı sağladığını belirten Eker, “Fuarımız, Bursa başta olmak üzere İstanbul, Konya, Sakarya, Denizli, Kahramanmaraş ve Balıkesir illerimizden yaklaşık 50 firmanın katılımı ile gerçekleşti. 1000 kişi civarında sektör profesyonelinin bir araya geldiği fuarımızda ayrıca; Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Finlandiya, Romanya, Sudan ve Pakistan gibi 7 farklı ülkeden 16 yurt dışı firma yetkilisi de ikili iş görüşmesi yaparak ihracata katkı sağladı” dedi.

Sektör Ayakkabı Fuarlarının devamını istiyor

Fuarın 3. Günü akşamında, Baia Otel’de katılımcı firmalar ve destekleyen kurum yetkilileri ile gala gecesinde bir araya geldiklerini de hatırlatan Eker, “Gala yemeğinde firmalarımızla fuarı detaylıca değerlendirme şansı elde ettik ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Buradan çıkan sonuca ve katılımcı firmaların da talebi üzerine fuarların Yazlık ve Kışlık olmak üzere yılda iki kez yapılmasına karar verildi” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.