Başkan Aktaş’tan Bebüş Tekstil’in Orhaneli’ndeki yatırımına övgü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da bebe çocuk konfeksiyonu sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren ve ABD’den İngiltere’ye kadar 45 ülkeye ihracat yapan Bebüş Tekstil’in yaklaşık 7 milyon liralık yatırımla Orhaneli’ne kazandırdığı yeni fabrikasını ziyaret etti.

Bebüş Tekstil’in sahipleri Nihat ve Zahide Arı tarafından ağırlanan Başkan Aktaş Bebüş Tekstil’in Orhaneli fabrikasında incelemelerde bulundu, üretimi ve ihracatı hakkında bilgi aldı.

130 kadın çalışanın istihdam edildiği tesisteki incelemelerinin ardından açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “130 kadın kardeşimizin harıl harıl heyecanla çalıştığını görmek çok sevindirici bir durum. Nihat bey yeni yatırım ve istihdam imkanlarından bahsetti, bunlar ekonomimiz ve ihracatımız açısından güzel gelişmeler. Arı Ailesi’nin bu yatırımı gibi Orhaneli Belediye Başkanımızın ve Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin de kırsal turizm ile tarımın geliştirilmesi adına sürdürdüğümüz çalışmalar da Orhaneli ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bunlarla birlikte Orhaneli’nin geleceğinin daha iyi olacağına yürekten inanıyorum. Bebüş firmasını kutluyorum, gördüğüm manzara beni de heyecanlardı ve mutlu etti” dedi.

 

7 milyon liralık yatırım

Bebüş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Arı da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırlamaktan memnun olduklarını, fabrika yatırımını, göç sorunu nedeniyle nüfusu giderek azalan Bursa’nın dağ bölgesine katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bebüş Tekstil olarak, artan ihracat potansiyeli nedeniyle Yıldırım ilçesindeki fabrikamıza ek olarak ikinci fabrikamızı da memleketim olan Orhaneli’ne yaptık. Fabrikamız tam kapasiteye ulaştığında yaklaşık 300 kişiye iş olanağı sağlanacak. Personel alımlarında da göç edip yeniden Orhaneli ilçemize geri dönmeyi kabul edenlere öncelik vereceğiz” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 7 milyon liralık yatırımla gerçekleşen Bebüş Tekstil Orhaneli fabrikasının dünya standartlarında bir tesis olduğunu ifade eden Nihat Arı, “Enerjisini güneşten sağlayan, temiz enerji kullanan fabrikamız engelli çalışanlarımızı da düşünülerek tasarlandı. Konferans salonu gibi bölümlere de sahip” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.