Dış ticarette yaratılabilecek vergi avantajları Bursa’da konuşuldu

Dış Ticaret Sermaye Şirketleri (DTSŞ) ve Vergisel Avantajları konulu seminerde konuşan Can Galip Sabuncu, DTSŞ’nin ihracatçı firmalar tarafından tercih edilmesi durumunda, önemli düzeylerde finansman avantajı sağlayabilecekleri gibi firmaların ihracat sırasında yaşayabilecekleri hataların da ortadan kaldırılabileceğini söyledi.

Dış Ticaret Sermaye Şirketleri (DTSŞ) ve Vergisel Avantajları konulu seminer, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlendi.

Seminere Yeminli Mali Müşavir Can Galip Sabuncu, TGS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Tanrıverdi ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Yaser Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.

Seminerde, yeni pazarlara girmek ve mevcut pazarlarda yerini sağlamlaştırmak isteyen ihracatçı firmalar için önemli bilgiler paylaşıldı.

CAN GALİP SABUNCU – YMM

İhracatçı firmalara finansman avantajları sağlıyor

Devletin üst düzey kademlerinde görev aldıktan sonra, halen yeminli mali müşavirlik yapmakta olan Can Galip Sabuncu, DTSŞ’nin, ihracatçı firmalar tarafından tercih edilmesi durumunda, önemli düzeylerde finansman avantajı sağlayabilecekleri gibi firmaların ihracat sırasında yaşayabilecekleri hataların da ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

İhracatçı firmaların, DTSŞ ile çalışmaları durumunda KDV iadesi alacakları için vergi dairesi ile direkt muhatap olma durumlarının ortadan kalkacağını ifade eden Can Galip Sabuncu, ayrıca detaylı alt firma incelemesi yaptıran DTSŞ’nin, firmaları uyararak ileride doğabilecek riskleri de bertaraf edebileceklerine dikkat çekti.

İnteraktif şekilde gerçekleşen ve soru-cevap şeklinde son bulan seminer, tüm katılımcılar açısından oldukça verimli geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.