EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞTU: “AK PARTİ, DEVLET İLE MİLLET ARASINDAKİ PERGELİ KAPATMIŞTIR.”

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Avukat Emine Yavuz Gözgeç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye ve Bursa’ya yapılan yatırımlara dikkat çekti. Vekil Gözgeç yaptığı konuşmada, “Eğitimden sağlığa, sanayiden ticarete, turizmden spora yeni Türkiye’de yeni hayaller kurulur dedik, hayaller kurduk, hayallerimizi gerçekleştirdik” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, 2020 Yılı Bütçe Görüşmeleri’nde söz alarak, TBMM Genel Kurulu’na hitap etti.

Milletvekili Gözgeç, “Osmanlı’ya başkentlik yapmış, medeniyetimizin göz bebeği, kültür ve tarih kokan Bursa’mızın vekili olarak, AK Parti’nin tüm farklılıkları kucaklayan, ötekileştirmeyen, insan odaklı, özgürlükçü anlayışıyla, milletin Meclisinde hizmet ediyor olmaktan onur duyuyorum. Bu nedenle diyorum ki; AK Parti, devlet ile millet arasındaki pergeli kapatmıştır. Kadim medeniyet değerlerimizle olan bağımızı yeniden inşa ederek devlet-millet kaynaşmasını sağlamıştır. Bu bütçe de devletin, millet için var olduğu, ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışıyla hazırlanmış bir bütçedir. Bu milletin bütçesidir” diye konuştu.

Vekil Gözgeç Bursa’ya yapılan yatırımlara dikkat çekti

“Eğitimden sağlığa, sanayiden ticarete, turizmden spora yeni Türkiye’de yeni hayaller kurulur dedik, hayaller kurduk, hayallerimizi gerçekleştirdik” diyen Vekil Gözgeç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yol medeniyettir dedik, ülkemizde 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yolu bugün 26 ibn 764 kilometreye çıkardık. Dünyada sayılı köprülerden bir tanesi olan Osmangazi Köprüsü’nü ve İstanbul – Bursa – İzmir Otoyolu’nu tamamladık. Bursa’mıza, toplam maliyeti 1,5 milyar lira olan 18 kara yolu projemizin ise yapımı devam ediyor. Bunun yanı sıra, ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ dedik, Bursa’ya 27’si hastane olmak üzere 68 adet sağlık tesisi kazandırdık. Bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Geleceğimiz olan gençlerimiz için Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızla yapılan gençlik merkezlerini kapsayan protokollerle, 85 milyarlık yatırımları Bursa’mıza kazandırıyoruz. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’mizde ülkemizi gururla temsil edecek sporcular yetiştireceğiz.”

“Bursa’nın ihracatı 15 milyar Doları aştı”

AK Parti hükümetleri döneminde, Bursa’ya, eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye kadar birçok başlıkta, 50 katrilyonun üzerinde yatırımın yapıldığının altını çizen Vekil Gözgeç, “Bursa, sanayisiyle ülke ekonomisine önemli katkı koyan şehirlerimizden. 154 Ar-Ge ve tasarım merkezimiz, 17 organize sanayi bölgemiz var. İhracatımız 15 milyar Dolar barajını ve ileri teknoloji alanında ‘Artık biz de varız’ diyoruz. Muradiye Külliyesi, Kapalı Çarşı, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık gibi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan önemli eserlere sahip Bursa’mızda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın da destekleriyle şehrin tarihine, kimliğine uygun projeleri büyükşehir belediyemizle birlikte hayata geçiriyoruz. Birilerinin, ‘Türkiye’ye gelmeyin, yatırım yapmayın’ çağrılarına rağmen ülkemiz, 2018 yılında dünyanın en fazla turist çeken 6’ncı ülkesi konumunda. Turizm Bakanlığı’mızın 2023’teki 75 milyon turist hedefine, Bursa’nın da önemli katkı koyacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ – AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ

“Engelleri milletimizle birlikte aşacağız”

Yerli ve millî teknoloji hamlesiyle; dünyadaki, ekonomi ve siyaset arenasında daha güçlü bir Türkiye’nin inşa edilmesi adına çalışmaların yürütüldüğünü hatırlatan Gözgeç, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“İnsani Gelişme Endeksi’nde, ‘Çok Yüksek İnsani Gelişme’ kategorisine eriştik. Milli Gelirine göre dünyada en çok insani yardım yapan ülke konumundayız. Daha güçlü bir Türkiye olma hedefimize, dün olduğu gibi bugün de önümüze engel çıkarmak isteyenler olacaktır. Ama bu engelleri yine milletimizle beraber aşacağız. Bundan sonra da ‘Halkın gücünün üstünde bir güç tanımıyorum’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle, ülkemiz üzerine yazılmak istenen senaryoları yırtarak, oyunları bozarak bu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.