EROL GÜLMEZ BURSA BASINI İLE BULUŞTU, “ 1 KİŞİ İLE DEĞİL TÜM YÖNETİM İLE YÖNETMEYE TALİBİM” DEDİ

CHP’de 9 Şubat Pazar günü yapılacak il kongresi için, büyük bir demokrasi hareketi ile ilçe kongreleri için delege seçimleri başlamadan aday olduğunu deklare eden , daha sonrasında da ilk ilçe kongresi Osmangazi’den önce resmi açıklama yapan Erol Gülmez, kongre sürecinde son haftaya girildiğinde Bursa basınının karşısına çıktı. Çeşitli program ve platformlarda NASIL BİR İL BAŞKANI OLACAĞINI hep aynı dil ile anlatan Gülmez, yine nasıl bir il başkanı olacağını tekrarladı. 

Belki de CHP’de yine bir ilki yapacak Erol Gülmez. Adaylığını delege seçimlerinden önce açıklayan Gülmez, yönetim kurulu listesini de Cuma günü en geç kamuoyuna duyuracak. Yani delege salonda kim kimin listesinde diye kongredeki konuşmalardan en azından Erol Gülmez’in listesini bilerek kopmayacak.  

Gülmez, listesini hazırlarken sıkıntıyı sanırım sadece Kurultay delegelerinde yaşayacak. Chp’nin kurultay delege sayısı 40.  basit bir hesap yaptı Erol Gülmez. 17 ilçe başkanı var, 3 Belediye başkanı var. 24 kotadan dolayı bayan, 8 de genç olmak zorunda. Toplamda 42 ye ulaşan bir sayı.  

Gülmez aslında kurultay delegelerini partiye emek vermiş isimlerden oluşturmayı istese de şartlar buna çok müsaade edecek gibi görünmüyor. 

ÖRGÜTÜN SEÇTİĞİ İLÇE BAŞKANI İLE ÇALIŞAMIYOR İSEK, SORUN BİZDE’DİR 

CHP 2 yılda bir şövalyelerin arenena da savaş yaptığı bir yer olmamalı diyen Gülmez, aday tespitlerinde Genel Merkez ön seçim kararı olmasa bile temayül yoklaması yapılacağını, burada çıkan sonucun 17 ilçe başkanın imzası ile genel merkeze gönderileceğini ve kararın arkasında duracaklarını belirtti. Eğer genel merkez buna uymaz ise 17 ilçe başkanı ile istifa edeceğini belirtti. Örgütün kararını savunmak böyle bir şey işte. 

Kendisine, şu an CHP’nin dışardan içerde sürekli kavga eden bir yapıda göründüğünü, bu konu ile ilgili seçildiğinde ne yapacağını sordum. Kongre süreci seçimle biter, ekibi birlikte çalıştırmak bizim işimiz dedi. Barışı sağlayacağı mesajını verdi. Yanında oturan eski baro başkanı sayın Ekrem Demiröz araya girerek nokta bir cevap verdi tabi. “Yorgan gider, kavga biter” 

KENTİN SORUNLARI İLE İLGİLİ KONULARI KOMİSYONLARIN  BAŞKANLARI AÇIKLAYACAK, İL BAŞKANI DEĞİL 

Il başkanı olduğunda kent sorunları ile ilgili komisyonlar kurulacağını belirten Gülmez, “bu konularda açıklamaları il başkanı değil, o komisyonun uzmanı açıklayacak” dedi. Bir de örnek verdi. “Sağlık haftasında teknik lise mezunu olan il başkanı açıklama yapmayacak, uzmanı konuşacak.” 

Gülmez, “İl yönetimi, yapıyı kurumsallaştırmaya hazırlamalı, seçime hazırlamalı, muhalefet edecek görüşler üretmek amacı ile çalışmalı. Rutin yapının dışına çıkılmalı.” dedi 

Erol Gülmez’in açıklamasında listesinde çekirdek kadrodan Ekrem Demiröz, Mehmet Biber, Uğur Korkmaz, Erdal Aktuğ, Yücel Akbulut, Ali Gümüş, Ahmet Kelat, Dilan Narçın Uyumazer, Harun Bayrak ve Eda bayraktar’da hazır bulunarak, neden Erol Gülmez ile yola çıktıklarını bir kaç cümle ile izah ettiler ki, bir il başkanı adaylık basın buluşmasında ekibin de söz alması belki de bir ilkti.

BENCE;  

İlk açıklamasından itibaren takip ettiğim Erol Gülmez, CHP’nin kaderini değiştirecek bir il başkanı portresi çiziyor. Bunda STK’larda görev yapması artı değer katıyor. Ayrıca eğitimi Teknik öğretmenlik olması sorunları analitik çözme öngörüsü sağlıyor. Adaylığını delege seçimleri başlamadan açıklaması, yönetim kurulunu kongreden 2 gün önce açıklayacağını belirtmesi farklılık yanında ÜYENİN KARARINA ve DELEGEYE verdiği değeri gösteriyor. CHP delegesi salona giderken, üzerinden pazarlık yapılan kişiler oladıklarını, OYLARININ değerini bilen bir adayın olduğunu aklının bir köşesine not etmeli. Erol Gülmez ekibinin dediği “CHP 2 YILDA BİR ŞÖVALYELERİN ÇIKIP KAVGA ETTİĞİ BİR ARENA” olmadığını göstermeli. Kongreler geçmişin hesaplaşma yeri değil, Seçim kaybedenlerin hesap verme yeri olması gerektiğini unutmamalı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.