HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNDEKİ ENTEGRASYON SÜRÜYOR

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB), Ticaret Bakanlığı’nın UR-GE desteği ile başlattığı, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ projesi tüm hızıyla sürüyor.

UHKİB’in, dünyanın 5. büyük tedarikçisi olan Türk hazır giyim sektörünün, 500 milyar dolarlık küresel ticaretteki payını artırmak ve yüksek katma değerli ihracatta öncü olması hedefiyle yola çıktığı ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4,0 Entegrasyonu UR-GE Projesi’nde yer alan 10 firma için danışmanlık faaliyetleri devam ediyor.

Endüstri 4.0 danışmanlık faaliyeti tüm hızıyla devam ediyor

T.C. Ticaret Bakanlığı desteğiyle Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği koordinasyonunda Eylül ayında başlatılan projede, Bosch Endüstri 4.0 danışmanları firmalara 4 ay boyunca danışmanlık hizmeti verecek. Bosch Endüstri 4.0 danışmanları ile gerçekleştirilen faaliyet; firmaların fabrikalarına yönelik saha ziyaretlerinin yanı sıra arka planda detaylı bir çalışmayı kapsıyor.

Programın en önemli bölümlerinden biri olan saha çalışmasını gerçekleştiren danışman ekip, ziyaretlere başlamadan önce, her bir firma ile ayrı ayrı tanışma toplantısı yaparak ilgili departman personellerinin Endüstri 4.0 uyumu hakkında görüşlerini topladı. Ardından danışman ekip, UR-GE Projesi’nde yer alan bu 10 firmada 3 gün boyunca tam gün mesai yaparak analiz gerçekleştirdi.

Endüstri 4.0 danışmanlık faaliyeti, firmaların final sunumlarını gerçekleştirmesiyle sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.