İMO Bursa Şubesi Yönetimi AK Parti Bursa Milletvekili Kılıç’ı ağırladı

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç’ı ağırladı. İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, depremde ve sonrasında yaşanan felaketlere karşı alınacak önlemler ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, İMO Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak,  Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Kibar Topcu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cevat Şahin ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Babür Deliktaş, Kılıç’ı ağırladı.  Ziyarette olası depremlerin yaratacağı hasarlara karşı alınacak önlemler ve Deprem Araştırma Komisyonu’nun çalışmaları ele alındı.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, İMO Bursa Şube olarak bilgi ve tecrübelerini aktarmaya hazır olduklarını dile getirerek, deprem hasarlarını en aza indirmek için mevcut yapıların envanterinin ivedilikle çıkartılması ve 2000 öncesinde yapılmış olan binalardan ekonomik ömrünü tamamlamamış olanların “deprem güvenliklerinin sağlanması” kaydıyla kullanılmaya devam edilmesi gerektiğini ifade etti. Deprem Master Planı’nın da hazırlanması gerektiğini söyleyen Albayrak, “TBMM’ de kurulmuş olan bu komisyon yasal eksiklikleri gidermek adına önemli bir şans.  Bu yanıyla komisyondan beklentilerimiz de yüksek” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.