ANDIÇ: ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİGİNİN BURSAMIZ’DA DAHA NİCE BAŞARILI ÖRNEKLERİNE VESİLE OLMAK İSTİYORUZ

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u ziyaret etti.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’la bir araya geldi.

Ziyarette Rektör Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün de hazır bulunurken, iki kurum arasında yapılan ve yapılabilecek işbirliği konuları görüşüldü.

İMSİAD’ın çalışmalarını takip ettiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç da bugüne kadar BUÜ ile yapılan ortak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Andıç, “Bu çalışmalar arasında üyelerimizin mesleki deneyimlerini paylaştıkları kariyer günleri, şantiyelerimizde öğrencileri ağırlayarak onlara somut uygulamaları yerinde görmelerini sağladığımız şantiye ziyaretleri ve ilk baretlerini hediye ettiğimiz baret takma etkinlikleri başta geliyor. Üyelerimizin destekleriyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerden aldığımız geri dönüşler oldukça iyi. Hem sektör hem de üniversitemiz adına inşallah bu geri dönüşleri daha farklı şekilde değerlendireceğiz. Biz bu noktada işbirliklerine açığız. Ayrıca, sanayici üyelerimizi arge projesi geliştiren hocalarımızla daha fazla buluşturarak, ülkece özlemini duyduğumuz üniversite sanayi işbirliginin Bursamız’da daha nice başarılı örneklerine vesile olabilmemizde kıymetli Rektörümüz’e değerli katkıları için şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.