‘PRP’ TEDAVİSİ İKTİDARSIZLIĞA ÇARE OLUYOR

PRP tedavisi, cinsel iktidarsızlık ve sertleşmeye karşı çözüm sağlayabiliyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, tedavinin yan etkisi olmadığını söyledi.

Sertleşme sorunu ve iktidarsızlık, birçok erkeğin hem sağlığını hem de sosyal hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Bu sağlık sorununun ciddiye alınması gerektiğini belirten VM Medical Park Bursa Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, PRP adlı tedavi yöntemiyle iktidarsızlığın çözümünün mümkün olduğunu söyledi. PRP tedavisinin tıbbın birçok alanında uzun zamandan beri kullanıldığını kaydeden Prof. Dr. Kilciler, “PRP tedavisini ortopedistler eklem hastalıklarında eklem içerisine, plastik cerrahlar ve cildiyeciler saç dökülmesine karşı saçlı deriye, yüzdeki kırışıklıklara, sellülitlere, doğum çatlaklarına karşı uzun zamandan beri kullanmaktadır. Hastanın kendi kanından yarım saatlik bir işlemle elde edilen ‘trombosit’ dediğimiz hücrelerden zengin PRP sıvısı, vücudun neresine iğne ile verilirse o bölgedeki hasarı düzeltmekte ve o bölgeyi gençleştirmektedir” diye konuştu.

PROF. DR METE KİLCİLER – ÜROLOJİ UZMANI

YAN ETKİSİ YOK

Genellikle diyabet hastaları, sigara içenler ve obezlerde sıkça görülen sertleşme sorununda PRP tedavisinin günümüzde başarılı bir şekilde kullanıldığını da belirten Mete Kilciler, tedavi süreciyle ilgili şunları söyledi: “Hastanın durumuna göre 3 ya da 4 seansta yapılan PRP tedavisinin yan etkisi yoktur ve kalıcı bir tedavi sağlar. Seans aralıkları, hastanın durumuna göre değişebilir. Tedavinin etkinliği, yapıldığı günden itibaren başlamakta ve genelde 1,5-2 ay içerisinde maksimum etki görülmektedir. Hastaya zarar veren etken ya da etkenler ortadan kaldırılırsa tedavi kalıcı olmaktadır. Daha eski bir tedavi olan ESWT dediğimiz şok dalga tedavisi ile birlikte veya biri diğer tedavinin arkasına uygulandığında ise etkinlik daha da artar. Bu amaçla ilaç almak istemeyen veya ilaçların yan etkilerinden dolayı kullanamayan hastalarda PRP, günümüzde en yeni ve iyi bir tedavidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.