“TEDBİRLER ZİNCİRİ TARTIŞMASIZ ÖNEMLİ, EKONOMİK FACİAYA SÜRÜKLENMEYELİM”

CHP Nilüfer ilçe başkanı Fırat YILMAZ; Corona virüs önleleri ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yıllmaz açıklamasında;

“Küresel olarak yaşanan Corono Virüs salgını insanlık için çok ciddi bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda ülke olarak topyekün alınan tedbirlerin yakın takipçisi olarak örgütümüzü ve kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumuzu anlık yerine getiriyoruz.

TC Sağlık Bakanlığı ve TC İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgelerle ülkemiz genlinde Corona Virüs tehdidine karşı ciddi bir önlem paketi oluşturulmuştur. 16 Mart 2020 saat 24.00 itibarı ile tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta-kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

İlgili bakanlıklarımız tarafından alınan bu tedbir kararının virüs tehdidine karşı başarılı olması en büyük temennimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde alınan en kapsamlı tedbirler arasında ilk sıralara yerleştirebileceğimiz bu karar sonucunda oluşacak olumsuz ekonomik tablo içinde ivedilikle önlem paketinin oluşturulması gerekmektedir.

Nilüfer ilçemiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde ticari faaliyetlerini sürdüren kobi, esnaf ve işletmeler alınan ucu açık tedbir kararları çerçevesinde oluşacak ekonomik darboğazın sonuçlarını tahmin edememektedir. Özellikle kira, personel giderleri başta olmak üzere, bankacılık işlemleri, alacak verecek ilişkilerinin düzenlenmesi, çek, senet ödemeleri konusunda ciddi bir muammaya girdiklerini düşünen işletmelerimizin önüne hızla bir yol haritası koymak büyük önem arz etmektedir.

Bu anlamda TC Sağlık Bakanlığı ve TC İçişleri Bakanlıklarımızın almış oldukları önlem tedbirlerine ilave olarak devletimizin ekonomi kurmaylarının da ekonomik belirsizliğe ilişkin açıklama yapmalarının önemine dikkat çekmek istiyoruz.” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.