Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Ödüle Doymuyor

Bursa’nın ilk ve tek güzel sanatlar lisesi olan Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Türkiye ve dünya genelindeki sanatsal etkinlikler ve yarışmalarda ödül almaya devam ediyor.

Bursa Nilüfer Belediyesi Başkanlığı, Kütüphane Müdürlüğü tarafından ilimiz dahilinde tüm özel/resmi ortaöğretim öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen “Fakir BAYKURT Kitap Kapağı Tasarım Yarışması” nda Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi dört ödül kazandı. Birincilik ödülünü 12R sınıfından Visal Dalbudak, üçüncülük ödülünü 11R sınıfından Sezen Tosun, Jüri özel ödülünü 12R sınıfından Elif İpek Şahin, mansiyon ödülünü de 11R sınıfından Cengiz Ferhat Alioğlu kazandı.

Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz, bu yıl yaşanan pandemi sürecinin zorluklarına rağmen öğrencilerimizin yarışmalara, etkinliklere hevesle hazırlandıklarını belirtti. Ayrıca Ayaz, “Azerbeycan ile ilgili ‘Tek Millet İki Devlet’ anlayışıyla yola çıktığımız bir sanal sergi düzenledik. Ahde Vefa Şehit Öğretmenler Portre sanal sergisine öğrencilerimiz de resimleriyle katkıda bulundular. Okulumuzda 10 Kasım Atatürk Portresi sergisi açıldı, ayrıca 10 Kasım ve 24 Kasım günlerinde il genelindeki bu etkinliklerde müzik öğretmenlerimiz özel program düzenlendiler” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.